Най-добрият отбор в Лига Европа Севиля ще играе на своя 7-ми финал. Испанците отстраниха Ювентус с 2:1 след продължения. В първия мач в Торино мачът завърши 1:1, а в реванша днес в Севиля мачът отново завърши 2:1 и продълженията определиха крайния победител.

В 65-та минута Рабио подаде с глава към Влахович, който овладя и копна топката над Бону за 0:1.

В 72-та минута Ламела подаде към Сусо, който със страхотен удар от границата на пеналта не остави шансове на Шчесни за 1:1.

В 95-та минута Севиля направи пълен обрат, Брайън Хил центрира в наказателното поле, а Ерик Ламела с глава успя да реализира за 2:1.

В 114-та минута Маркус Акуня беше изгонен с втори жълт картон и Севиля доигра мача с човек по-малко.

Така Севиля, който има 6 трофея в Лига Европа ще играе отново на финал.

В другия полуфинал Байер Леверкузен и Рома завършиха 0:0 в Германия и след успеха на римляните с 1:0 в Италия тимът се класира за финал и ще има уникална възможност да вдигне нов трофей, след като през миналия сезон тимът спечели първото издание на Лигата на конференциите.

Уест Хям се класира за финала в Лигата на конференциите, след като победи и в реванша АЗ Алкмаар.

В Нидерландия англичаните победиха с 1:0 с гол на Форналс.

Англичаните ще играят на финала срещу Фиорентина, която отстрани Базел с 3:1 след продължения в Швейцария. В първия мач италианците бяха загубили с 1:2 при домакинството си.

Гонсалес откри в 35-та минута, а в 55-та минута Амдуни изравни. Гонсалес изведе отново напред в резултата гостите в 72-та минута. Така се стигна до продължения, които трябваше да определят последния финалист. Антонио Барак в последните секунди на продълженията донесе успеха с 3:1 за Фио, които отиват на финал.

Финалът на Лига Европа между Севиля и Рома ще се играе на 31 май в Будапеща.

Финалът в Лигата на конференциите между Уест Хям и Фиорентина ще се играе на 7 май в Прага.