Севиля елиминира Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите в Лига Европа, след като спечели реванша с 3:0 в Испания и с общ резултат 5:2 продължава напред.

Юсеф Ел Насери откри в 8-та минута, Люик Баде в 47-та удвои, а отново Ел Насери оформи крайния резултат в 81-та минута.

Така Севиля мечтае за спечелването на седмата си Лига Европа. Тимът е с шест и е номер едно по трофей в историята на турнира.

На полуфиналите Севиля ще играе срещу Ювентус, който отстрани Спортинг Лисабон. Грандът от Торино донесе още добри новини за своите фенове, след като по-рано днес бяха върнати 15-те отнети точки и Юве вече е в зона Шампионска лига в първенството.

Двубоят завърши 1:1 и с общ резултат 2:1 Ювентус продължава към полуфиналите.

Рабио откри в 9-та минута, а Едуардс от дузпа изравни в 20-та минута.

Спортинг натисна и пропусна няколко изгодни положения, но не успя да вкара втори гол, който щеше да прати мача в продължения.

В другия полуфинал ще играят Байер Леверкузен и Рома.

Байер отстарни белгийския Роял Юнион СЖ след успех с 3:1 в Белгия, а първият мач завърши 1:1.

Рома трябваше да играе продължения, но отстрани Фейенорд. Двубоят в Рим завърши 2:1 в редовното време и след успеха на нидерландците с 1:0 от първата среща се стигна до продължения. В тях Рома вкара два гола победи с 4:1 и с общ резултат 4:2 се класира за полуфиналите.

В Лигата на конференции към полуфиналите продължиха АЗ Алкмаар, Фиорентина, Уест Хям и Базел.