Сензацията в груповата фаза на Лига Европа Класквик от Фарьорските острови написа нова история за футбола от малката островна държава. Тимът победи с 3:0 словенския Олимпия Любляна като домакин и стана първият тим от Фарьорите с победа в групи на евротурнир.

В 30-та минута Рене Йоенсен откри резултата, а в 44-та минута Пал Клетскард удвои.

Крайният резултат оформи Якуб Андреасен в 54-та минута.

Класквик пише история за футбола от Фарьорските острови, след като тимът елиминара унгарския шампион Ференцварош и шведския шампион Хекен. След това достигна до групите на Лигата на конференциите, ставайки първия отбор от Фарьорите, който се класира за групи на евротурнир.

Преди победата тимът направи и равенство срещу френския Лил като домакин.

След първите 4 мача в групата Лил е лидер със 7 точки, Слован Братислава е втори с 6 точки, Класквик е трети с 4, а Олимпия Любляна е без точка на последното място.

В следващия си мач на 9 ноември Класквик е гост на Олимпия Любляна.