Сенегал успя да се класира за осминафиналите на Мондиала в Катар. Африканците победиха с 2:1 Еквадор в директната битка за елиминациите. На еквадорците беше достатъчно и равенство, а Сенегал трябваше задължително да победи. Исмаила Сар от дузпа откри в края на първото полувреме, но Мойсес Кайседо през втората част изравни. Калиду Кулибали донесе успеха на сенегалците с гол почти веднага след изравнителното попадение на Еквадор.

В края на полувремето Сенегал откри резултата, след като съдията отсъди дузпа за африканците за нарушение в наказателното поле на играч на Еквадор. Исмаила Сар не сгреши от бялата топката и Сенегал откри - 1:0.

Еквадор изравни резултата в 68-та минута след центриране от корнер Торес свали за Мойсес Кайседо ,който отблизо успа да реализира.

Сенегал излезе напред в резултата само секунди след попадението на Еквадор. След центриране от фаул и разбъркване топката достигна до Калиду Кулибали, който разстреля еквадорския страж за 2:1.

Така Сенегал завърши на второто място с 6 точки, групата спечели Нидерландия, а Еквадор остана на третата позиция с 4 точки. На последното място завърши домакина Катар без точка.

Сенегал очаква победителя от група В на осминафиналите.

Еквадор: Ернан Галиндес, Первис Еступинян Пиеро Инкапие, Феликс Торес, Анхело Пресиадо, Карлос Груесо (Хосе Сифуентес 46 мин.), Мойсес Кайседо, Алан Франко (Джереми Сармиенто 46 мин.), Енер Валенсия, Майкъл Естрада (Джоркаеф Реаско 64 мин.), Гонсало Плата

Сенегал: Едуар Менди, Абду Диало, Исмаил Джейкъбс, Калиду Кулибали, Юсуф Сабали, Папе Гей, Гана Гей, Пате Сис (Нампалис Менди 75 мин.), Исмаила Сар, Булай Диа, Илиман Ндиайе (Бамба Диенг 75 мин.)