Русия изигра първия си мач срещу европейски отбор от ноември 2021 година. „Сборная“ разгроми Сърбия с 4:0 в приятелски мач, игран пред претъпканите трибуни на стадион „Динамо“ в Москва.

В 21-вата минута Милан Гаич получи директен червен картон за фал в наказателното поле, а Антон Миранчук реализира последвалата дузпа – 1:0.

В 32-рата минута Русия отбеляза второ попадение, след като Константин Тюкавин намери Максим Осипенко, който прати топката в мрежата.

В 55-ата минута руснаците реализираха трети гол в сръбската врата. Юри Горошков подаде за Алексей Миранчук, а той вкара за втори път в мача – 3:0.

В 89-ата минута гол на Арсен Закхарян не бе признат, но две минути след това асистира на Иван Сергеев за крайното 4:0.