След като Кристиано Роналдо се превърна в играча с най-много участия в международни мачове за национален отбор, появявайки се в стартовия състав на Португалия за откриващия мач на иберийците в квалификационната кампания за Евро 2024, звездата на Ал-Насър счупи и още един рекорд.

Освен това Роналдо се разписа на два пъти при успеха с 4:0 срещу Лихтенщайн. Той отбеляза съответно третия и четвъртия гол за Португалия, които закръглиха сметката му на цели 100 попадения с националната фланелка в международни срещи. Постижение, което никой друг играч в световния футбол не бе правил до момента.

Кристиано Роналдо обаче не съумя да увеличи сметката си повече, защото бе заменен в 78-ата минута на двубоя от Гонсало Рамош. Все пак има още време пред 38-годишният португалец. Още на 26 март (неделя) иберийците гостуват срещу удобния на пръв поглед тим на Люксембург, срещу който Роналдо със сигурност би могъл да увеличи головата си сметка още повече.