Изигра се първите мачове от четвъртфиналите в Лига Европа и Лигата на конференциите.

Рома не остави никакви шансове на Брайтън и разгроми англичаните с 4:0 в Лига Европа. Головете за тима от Рим вкараха Дибала, Лукаку, Манчини и Кристанте.

Най-големият фаворит за трофея в Лига Европа Ливърпул разби с 5:1 Спарта Прага като гост. Два гола вкара Дарвин Нунез, а по един реализира МаКалистър, Диас и Собослай.

В друг сблъсък между фаворит и тим от Прага също фаворитът беше категоричен. Милан победи с 4:2 Славия Прага. Дудера вкара за гостите, но след голове на Жиру, Рейндерс и Лофтъс-Чийк направиха обрат още на полувремето. Щранц намали, а Пулишич оформи крайния резултат.

В битката между фаворитите на Лигата на конференциите нямаше победител и Аякс и Астън Вила завършиха 0:0 и оставиха всичко за реванша.

За съжаление до тази фаза нямаме български отбор, след като шампионът Лудогорец отпадна в предния етап от елиминациите от швейцарския Сервет.