Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид победи с 2:0 Челси като домакин и си осигури много добър аванс преди реванша в Лондон след седмица.

В 21-та минута Карвахал намери с дълъг пас Винисиус, който отправи удар Кепа спаси, но при добавката Бензема не сгреши за 1:0.

В 59-та минута Бен Чилуел от Челси беше изгонен с директен червен картон.

Реал удвои в 74-та минута, когато Винисиус подаде към Марко Асенсио, който от границата на пеналта вкара за 2:0.

В другия четвъртфинал днес Милан победи като домакин Наполи с 1:0 и записа втора поредна победа над неаполитанците, след като "росонерите" победиха с 4:0 в Неаполи преди няколко годни и в мача за първенство.

В 40-та минута Рафаел Леао подаде към Исмаел Бенсаер, който не остави шансове на Мерет за 1:0.

В третата минута от добавеното време на първата част Симон Кяер засече центриране от корнер с глава, а топката срещна напречната греда.

В 75-та минута Ангиса беше изгонен за втори жълт картон.

Реваншът и на двете срещи е следващата седмица.