Реал Мадрид победи с 3:1 Барселона в поредното издание на Ел Класико, което се играе на стадион "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид.

Мадричани поведоха с 1:0, след като Винисиус стреля, Тер Щеген успя да избие, но при добавката Бензема не сгреши.

В 35-та минута Валверде удвои, уругваецът отправи удар от дистанция и даде сериозна преднина за домакините.

В 52-та минута гол на Бензема беше отменен заради засада.

Барса се върна в мача в 83-та минута, когато Ансу Фати проби и подаде към Феран Торес, който реализира на празната врата за 2:1.

Реал уби интригата в 90-та минута, когато Ерик Гарсия фаулира Родриго в наказателното поле. Първоначално не беше отсъдена дузпа, но след преглед с ВАР арбитърът посочи бялата точка, а Родриго превърна дузпата в гол за крайното 3:1.

С успеха Реал Мадрид е лидер с 25 точки, а Барселона е на второто място с 22 точки.