Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) победи африканския първенец Ал Ахли с 4:1 в Мароко и за пети пореден път се класира за финала на Световното клубно първенство по футбол.

В спор за трофея отборът на Карло Анчелоти ще срещне тима от Саудитска Арабия Ал Хилал, който в първия полуфинал във вторник надигра Фламенго с 3:2.

Винисиус Жуниор изведе Реал в резултата в 42-а минута на стадиона в Рабат, а веднага след почивката Федерико Валверде покачи на 2:0.

Египтяните се върнаха в мача в 64-а минута, когато Камавинга извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Али Маалул превърна в гол.

Три минути преди края и Реал получи право да изпълни дузпа, но Лука Модрич не успя да преодолее вратаря на Ал Ахли Мохамед Ел Шенави.

В добавеното време Родриго и резервата Серхио Арибас вкараха два бързи гола за крайното 4:1 за Реал.

Мачът за трофея между Реал Мадрид и Ал Хилал ще се играе в събота, 11 февруари, от 21 часа българско време.