РБ Лайпциг спечели турнира за Купата на Германия, след като победи след изпълнение на дузпи Фрайбург на финала в Берлин. Редовното време и продълженията завършиха при 1:1, а при дузпите Лайпциг спечели след 4:2 и за първи път в историята си вдигна трофей.

В 19-та минута Макс Егещайн откри за Фрайбург. От Лайпциг протестираха, че голът е нередовен за игра с ръка на асистента Роланд Шалай, но след преглед с ВАР голът беше зачетен.

В 57-та минута Халстенберг от Лайпциг беше изгонен с директен червен картон.

В 76-та минута РБ Лайпциг изравни след попадение на Нкунку, който се възползва от грешка на вратаря Флекен.

Стигна се до продължения, в които нямаше попадения.

В последните секунди на продълженията и Кампъл беше изгонен и Лайпциг доигра двубоя с 9 души.

При дузпите Нкунку, Орбан, Олмо и Хенрикс вкараха за Лайпциг, а за Фрайбург се разписаха Петерсен и Шлотербек, но пропуснаха Гюнтер и Демирович и така Лайпциг спечели Купата след 4:2 при дузпите.

РБ Лайпциг спечели първия си трофей в историята, след като загуби два пъти преди това финала в турнира за Купата на Германия.