Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионска лига през този сезон, след като тимът победи с 1:0 и в реванша ПСЖ в Париж и след 2:0 общ резултат немците са на финал за първи път от 11 години.

Първата част изненадващо започна по-добре за гостите, които имаха по-чистите голови положения, а ПСЖ, който търсеше гол, стреля повече пъти неточно.

В самото начало на втората част Емери имаше чудесна възможност да открие, но отблизо стреля в гредата, а след това топката се удари в него и излезе в аут.

В 50-та минута Дортмунд откри. Юлиян Бранд центрира от корнер, а Матс Хумелс засече с глава и вкара за 0:1, правейки общия резултат 2:0 за немците.

В 61-та минута Нуно Мендес отправи топовен изстрел, който срещна гредата.

В 77-та минута Матс Хумелс пак вкара за Дортмунд, но този път голът беше отменен заради засада.

В 87-та минута Мбаре уцели за трети път гредата.

Само секунди по-късно и Витиня нямаше късмет и нацели гредата за 4-ти път за ПСЖ.

Големият финал е на 1 юни на "Уембли" в Лондон, а съперник на Борусия Дортмунд ще бъде победителят от другия полуфинал между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Дортмунд се класира за първи път на финал от 2013-та година, когато на финала игра срещу Байерн Мюнхен, финалът пак беше на "Уембли ".