Сензацията в тазгодишното издание на Шампионската лига тимът на Класквик от Фарьорските острови отпадна в третия предварителен кръг на турнира. Отборът от Фарьорите загуби с 0:2 след продължения гостуването си на Молде в Норвегия.

Първата среща завърши с успех с 2:1 за Класквик, но Молде успя да спечели реванша с 1:0 и мачът влезе в продължения, в които домакините вкараха и след 2:0 продължават напред.

Кристиан Ериксен откри за норвежкия шампион в 17-та минута, а при 1:0 завърши и редовното време.

В продълженията в 112-та минута Мартин Линес сложи край на приказката за Класквик в Шампионска лига - 2:0.

Молде ще срещне Галатасарай в директен мач за влизане в групите на Шампионската лига.

Класквик обаче продължава участието си в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Тимът си е гарантирал минимум участие в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Отборът от Фарьорските острови успя да отстрани унгарския шампион Ференцварош и шведския шампион Хакен.