На днешната дата през 2016-а година си отиде големият български защитник Трифон Иванов. Той си отиде от инфаркт на 13 февруари 2016-а година.

Трифон Иванов е част от знаменитото поколение от САЩ 94, което завърши на четвъртото място на Мондиала, което си остава и най-великият момент в българския футбол.

Национал от 1988 до 1998 и записва 76 мача и вкарва 6 гола. Освен попадението му срещу Русия Трифон Иванов има още един знаменит гол, който остава в историята, а той е снаряда му срещу Уелс в квалификациите на Евро 96 като гост в Кардиф.

Трифон Иванов е сред титулярите на Мондиала в САЩ, участва и на Евро 96, както и на Мондиал 98, на който ни класира след победен гол срещу Русия.

Юноша е на Етър, където започва в мъжкия футбол, играе за ЦСКА, испанския Бетис, швейцарския Ксамакс, австрийските Рапид, Аустрия Виена и Флоридсдорфер АЦ.

Шампион на България три пъти с ЦСКА, а по веднъж носител на Купата и Суперкупата.

С Рапид Виена е шампион на Австрия, носител на Купата.

Един от българските футболисти играли финали в европейските клубни турнири. С екипа на Рапид Виена срещу ПСЖ през сезон 1995-1996. Рапид губи финала с 0:1.