Португалия победи с 2:0 Уругвай след две попадения на Бруно Фернандеш. Така европейският шампион от 2016-а година стана третият отбор след Франция и Бразилия, който си осигури място на осминафиналите на Мондиала в Катар.

В 33-та минута Родриго Бентанкур успя да пробие и излезе сам срещу Коща, но вратарят успя да спаси.

В края на първата част Нуно Мендеш се контузи и беше заменен от Рафаел Герейро.

В 55-та минута Португалия откри, Бруно Фернандеш центрира топката, Роналдо се опита да играе с глава, но топката влетя в мрежата на урусите. Голът първоначално беше записан на Роналдо, но след няколко повторения се видя, че Роналдо не играе с топката и впоследствие голмайсторът беше променен на Бруно Фернандеш.

В 75-та минута Уругвай пропусна най-чистото си положение, след като Макси Гомес стреля, но топката срещна гредата.

Страхотна възможност се откри и пред Луис Суарес, но ударът му мина покрай вратата.

В 90-та минута Португалия получи дузпа, която Бруно Фернандеш превърна в гол за крайното 2:0.

В последните секунди Бруно Фернандеш на два пъти можеше да вкара. Първо негов удар беше спасен от Коща, а след това той стреля, но топката срещна гредата.

Така Португалия събра 6 точки и се класира за осминафиналите, Гана е на второто място с 3 точки, а Уругвай и Южна Корея са с по една точка.

В първия мач от групата днес Гана победи с 3:2 Южна Корея.

В последните мачове в групата Португалия играе с Южна Корея, а Гана с Уругвай.

Португалия: Диого Коща, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Пепе, Нуно Мендеш (Рафаел Герейро 42 мин.), Рубен Невеш (Рафаел Леао 69 мин.), Уилиям Карвальо (Жоао Палиня 82 мин.), Бруно Фернандеш, Бернардо Силва, Кристиано Роналдо (Гонсало Рамош 82 мин.), Жоао Феликс

Уругвай: Серхио Рочет, Себастиан Коатес, Диего Годин (Факундо Пелистри 62 мин.), Хосе Мария Хименес, Гийермо Варела, Федерико Валверде, Матиас Весино (Джордан де Арескаета 62 мин.), Родриго Бентанкур, Матиас Оливейра (Матиас Виня 86 мин.), Дарвин Нуньес (Максимилиано Гомес 72 мин.), Единсон Кавани (Луис Суарес 73 мин.)