Португалия се превърна в последния четвъртфиналист на Мондиала в Катар. Португалците спечелиха с 6:1 над Швейцария, а Гонзало Рамош вкара хеттрик и се превърна в първия мач до момента на Мондиал с три попадения в един мач. Останалите попадения вкараха Пепе, Герейро и Леао, а за Швейцария се разписа Аканджи.

В 17-та минута Жоао Феликс подаде в наказателното поле към Гонсало Рамош, който вкара за 1:0.

В 33-та минута след центриране от корнер на Бруно Фернандеш Пепе засече с глава за 2:0.

В 51-та минута Рамош вкара и втори гол, след пас на Диого Далот той стреля получи се и рикошет и топката влетя в мрежата на Зомер за трети път - 3:0.

В 55-та минута Рамош даде и асистенция, а Рафаел Герейро се разписа за 4:0.

В 58-та минута след центриране от корнер на Шакири топката достигна до Аканджи, който отблизо направи 4:1.

Португалия вкара обаче пети гол в 67-та минута, а негов автор отново беше Рамош, който оформи своя хеттрик. Останал сам срещу Зомер той копна топката над вратаря и реализира за 5:1

Във втората минута от добавеното време Португалия вкара и шести гол, след като топката достигна до Леао, а той с хубав удар не остави шансове на Зомер за 6:1.

Така Португалия се класира на четвъртфиналите и там очаква отбора на Мароко, който по-рано днес отстрани Испания.

Португалия: Диого Коща, Диого Далот, Пепе, Рубен Диаш, Рафаел Герейро, Отавио (Витиня 74 мин.), Уилиам Карвальо, Бернардо Силва (Рубен Невеш 81 мин.), Бруно Фернандеш (Рафаел Леао 87 мин.), Гонсало Рамош (Кристиано Роналдо 74 мин.), Жоао Феликс (Рикардо Орта 74 мин.)

Швейцария: Ян Зомер, Едимилсон Фернандес, Фабиан Шер (Ерай Чомерт 46 мин.), Манеул Аканджи, Рикардо Родригес, Ремо Фройлер (Денис Закария 54 мин.), Гранит Джака, Джердан Шакири, Джибрил Соу (Харис Сеферович 54 мин.), Рубен Варгас, Бреел Емболо ( Ардон Яшари 89 мин.)