Пловдивският съдия Георги Кабаков показа червен картон в двубоя между Галатасарай и Копехаген в групите на Шампионската лига, а двубоят завърши 2:2 в Истанбул.

Мачът беше исторически за българското съдийство, защото за първи път изцяло българска бригада води мач от групите на Шампионската лига.

Кабаков беше главен съдия, а асистенти на бяха неговият съгражданин Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Четвърти съдия беше Георги Гинчев, а на ВАР бяха Ивайло Стоянов и Драгомир Драганов.

Иначе Елиунуси откри за датчаните в 35-та минута, Гонсалвеш в 58-та удвои за гостите от Копенхаген.

В 73-та минута за втори жълт картон Кабаков изгони играча на Копенхаген Елиас Йелерт.

Галатасарай стигна до точката след голове на Бое в 86-та и на Тете в 88-та минути.