Аржентина беше шокирана в началото на Мондиала! Един от фаворитите на Световното първенство загуби от смятания за един от най-слаби отбори на шампионата - Саудитска Арабия. Саудитците победиха с 2:1 след пълен обрат. Меси откри от дузпа в 10-та минута, но през второто полувреме Саудитска Арабия направи пълен обрат. Първо Салех Ал-Шехри изравни, а Салем Ал-Давсари направи пълен обрат и шокира света на футбола.

Аржентинците стартираха ударно и още във втората минута Меси можеше да вкара, но ударът му беше спасен от вратаря на саудитците.

В 10-та минута Аржентина получи дузпа за нарушение срещу Родриго де Пол. Меси не сгреши от бялата точка и поведе напред аржентинците - 1:0.

В 23-та минута Меси вкара втори гол, но той беше отменен заради засада.

Само три по-късно Лаутаро Мартинес беше изведен добре и прехвърли вратаря на Саудитска Арабия, но попадението отново беше отменено заради засада.

В 35-та минута трети гол на Аржентина беше отменен заради засада. Меси изведе Лаутаро Мартинес и той вкара, но голът отново беше отменен.

Саудитците изравниха още в началото на втората част в 48-та минута, когато Ферас Ал-Бурайкан подаде към Салех Ал-Шехри, който успя да изравни след първия точен удар за Саудитска Арабия - 1:1.

Това обаче не беше всичко, а още в 53-та минута саудитците направиха и пълен обрат. Салем Ал-Давсари със страхотен удар не остави никакви шансове на Мартинес за шокиращото 1:2.

В 63-та минута аржентинците изпуснаха страхотна възможност да изравнят, след като Талияфико стреля отблизо след сериозно разбъркване, но Ал-Уваис успя да избие.

В 72-та минута Ди Мария стреля, но ударът му беше спасен от Ал-Уваис.

Аржентина стигна до най-чистото си положение през втората част в добавеното време, когато Хулиан Алварес стреля, но защитник на саудитците успя да избие с глава.

В последните секунди Алварес стреля с глава, но вратарят на Саудитска Арабия успя да улови.

По-късно днес е вторият мач от групата между Мексико и Полша.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Никалас Талияфико (Маркус Акуня 71 мин.), Кристиан Ромеро (Лисандро Мартинес 59 мин.), Николас Отаменди, Науел Молина, Леандро Паредес (Енцо Фернандес 59 мин.), Родриго де Пол, Лионел Меси, Анхел ди Мария, Алехандро Гомес (Хулиан Алварес 59 мин.), Лаутаро Мартинес

Саудитска Арабия: Мохамед Ал-Уваис, Ясер Ал-Шахрани (Мохамед Ал-Бурайк 90+9 мин.), Али Ал-Булеахи, Сауд Абулхамид, Хасан Ал-Тамбакти, Абдулела Ал-Малки, Салем Ал-Давсари, Салех Ал-Шехри (Султан Ал-Ганам 78 мин.), Мохамед Кано, Салман Ал-Фарадж , Науаф Ал-Абид (Абдула Ар-Амри 89 мин.), Ферас Ал-Брикан (Хайтам Асири 89 мин.)