Отборите на Уругвай и Южна Корея не успяха да се победят и завършиха 0:0 за поредното равенство на Мондиала в Катар.

В 12-та минута Луис Суарес засече с глава центриране, но вратарят на корейците спаси.

Последва неточен удар на Федерико Валверде.

Ин-Беон Хван овладя подаване и се опита да изненада стража на Уругвай с удар от далечна дистанция в 39-ата минута, но не беше точен.

В края на полувремето след корнер Диего Години стреля с глава, но ударът му се удари в гредата.

В 52-та минута Хюн-Мин Сон центрира от корнер, а Мин-Джае Ким стреля с глава на първа греда, но Серхио Рочет внимаваше и успя да боксира топката.

В 89-та минута урусите можеха да победят, след като Федерико Валверде отправи топовен изстрел от дистанция, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

В края на двубоя възможност се откри и пред Хюн-Мин Сон, но неговият удар не беше точен.

Така двата тима поделиха по точка, а във втория мач от групата играят Португалия и Гана.

Уругвай: Серхио Рочет, Мартин Касерес, Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Матиас Оливейра (Матиас Виня 79 мин.), Матиас Весино (Николас де ла Крус 79 мин.), Федерико Валверде, Родриго Бентанкур, Факундо Пелистри, Луис Суарес (Единсон Кавани 64 мин.), Дарвин Нуньес

Южна Корея: Сьонг-Гю Ким, Джин-Су Ким, Йонг-Хвон Ким, Мин-Джае Ким, Мун-Хван Ким, Ву-Йонг Юнг, Ин-Беом Хванг, Санг-Хо На (Канг-Ин Лий 74 мин.), Жае-Сун Лий (Юн-Хо Сон 74 мин.), Хюн-Мин Сон, Уй-Джо Хванг (Ги Сунг-Чо 74 мин.)