Гана победи с 3:2 Южна Корея в ново голово шоу на Мондиала в Катар днес. Двата тима сътвориха голям сблъсък, след като по-рано днес Сърбия и Камерун направиха 3:3. Ганайците поведоха с 2:0 след първото полувреме след голове на Салису и Кудус, но Ги-Сунг Чо за две минути изравни резултата през втората част. Все пак в 68-та минута Кудус вкара втори гол и донесе успеха на Гана.

Резултатът беше открит в 24-та минута, когато Джордан Аю центрира от фаул в пеналта на Южна Корея получи се разбъркване, а най-съобразителен се оказа Мохамед Салису, който отблизо реализира за 1:0.

В 34-та минута Джордан Аю центрира в наказателното поле, където Мохамед Кудус засече с глава и реализира за 2:0.

В 58-та минута корейците изравниха, след като Санг-Хо На успя да центрира в пеналта, а Ги-Сунг Чо засече с глава за 2:1.

В 60-та минута резултатът вече беше изравнен, Джин-Су Ким центрира в наказателното поле и Ги-Сунг Чо вкара копие на първия си гол отново, засичайки с глава - 2:2.

Головете в днешния ден обаче не спираха и станаха общо 11 само в първите два мача. В 68-та минута Гидеон Менса пусна по земята пас в наказателното поле, където Иняки Уилямс се размина с топката, но тя достигна до Мохамед Кудус, който с много хубав изстрел не остави шансове на Ким за 3:2 за Гана.

В добавеното време Ги-Сунг Чо можеше да вкара хеттрик и да изравни, но ударът му беше спасен от ганайския вратар.

Южна Корея стигна до корнер малко, след като 10 добавени минути бяха минали. Съдията свири край и си навлече гнева на всички от Южна Корея, а треньорът Пауло Бенто беше и изгонен с червен картон и няма да води тима в последния мач в груповата фаза срещу Португалия.

Гана вече е с три точки и заедно с Португалия са на първото място, Южна Корея и Уругвай са с по една точка.

В другия мач от групата днес Уругвай играе срещу Португалия.

В последните мачове в групата Гана ще играе срещу Уругвай в директен мач за класиране, а Португалия ще срещне Южна Корея.

Гана: Лоурънс Ати, Тарик Лампти (Денис Одой 78 мин.), Мохамед Салису, Гидеон Менса (Абдул Раман Баба 88 мин.), Даниел Амартей, Мохамед Кудус (Александър Джику 83 мин.), Томас Партей, Салис Абдул Самед, Джордан Аю (Даниел-Кофи Киере 78 мин.), Андре Аю (Камалдеен Сулемана 78 мин.), Иняки Уилиямс

Южна Корея: Сьонг-Гю Ким, Мун-Хван Ким, Джин-Су Ким, Йонг-Хвон Ким, Мин-Джае Ким (Кюнг-Вон Квон 90 + 2 мин.), Ву-Йонг Юнг (Хванг Уй-Джо 75 мин.), Ин-Беом Хванг, Чанг-Хун Квон (Канг-Ин Лий 57 мин.), Ву-Йонг Жонг (Санг-Хо На 46 мин.), Хюн-Мин Сон, Ги-Сунг Чо