Германия загуби с 1:2 от Япония в първия си мач на Световното в Катар. Немците поведоха с гол от дузпа на Гюндоган, но след попадения на Доан и Асано японците направиха пълен обрат и втората голяма изненада на Мондиала е факт!

В 8-та минута Даизен Маеда вкара гол, а но той беше отменен заради засада.

В 21-та минута хубав удар на Кимих беше отразен от вратаря Гонда.

В 32-та минута Давид Раум беше фаулиран от Шуичи Гонда и се стигна до дузпа, която Илкай Гюндоган превърна в гол - 1:0.

В края на първата част Кай Хаверц отбеляза гол, който първоначално беше зачетен от съдията, но след това от ВАР потвърдиха, че има засада и попадението беше отменено.

Още в началото на второто полувреме Германия можеше да удвои, но удар на Гнабри нацели гредата.

Още една греда за Германия имаше в 60-та минута, когато Гюндоган стреля, но топката срещна гредата.

Вратарят на японците ги остави в мача след като спаси последователно удари на Хофман и Гнабри.

В 73-ата минута Нойер направи страхотно спасяване, след като Асано бе оставен в наказателното поле и стреля. Сакай стреля неточно при добавката.

В 75-та минута влезлият като резерва Минамино получи топката от Митома и пусна остро центриране. Нойер отклони топката, но тя попадна в Доан, който я заби в мрежата.

В 83-та минута Такума Асано получи пас и буквално се подигра със защитата на Германия, а шокът за немците беше пълен - 1:2.

Последваха удари на Горецка и Рюдигер в края на двубоя, но и двата изстрела минаха покрай вратата.

Така Германия за втори пореден Мондиал загуби откриващия си мач, след като преди 4 години в Русия тимът падна от Мексико. Немците ще имат отново големи трудности да преминат групата, защото в следващия мач играят срещу Испания, а Япония срещу Коста Рика.

Това беше втората голяма изненада на Мондиала, след като вчера Саудитска Арабия победи с 2:1 Аржентина отново след пълен обрат.

В другия мач от групата по-късно днес играят Испания и Коста Рика.

Германия: Мануел Нойер, Антонио Рюдигер, Давид Раум, Никлас Зюле, Нико Шлотербек, Йосуа Кимих, Серж Гнабри, Томас Мюлер,  (Йонас Хофман 67 мин.), Джамал Мусиала, Илкай Гюндоган (Леон Горецка 67 мин.), Кай Хаверц

Япония: Шуичи Гонда, Коу Итакура, Юто Нагатомо (Такума Асано 58 мин.), Хироки Сакаи (Такуми Минамино 75 мин.), Мая Йошида, Ватару Ендо, Такефуса Кубо (Такехиро Томиуаси 46 мин.), Юня Ито, Даичи Камада, Ао Танака (Ритсу Доан 71 мин.), Даизен Маеда (Каору Митома 58 мин.)