Байерн Мюнхен направи нова грандиозна издънка в Бундеслигата и за първи път от 24 години загуби мач дебютант в елита на Германия.

Баварците загубиха с 2:3 от Ханденхайм като гост и то след пълен обрат от 2:0 до 2:3.

Хари Кейн откри в 38-та минута, а Серж Гнабри в 45-та удвои.

През втората част обаче се стигна до пълен обрат, след като Кевин Сеса в 50-та изравни, а секунди по-късно Тим Клайндийнст изравни.

В 79-та минута отново Клайндийнст вкара и донесе успеха с 3:2 на Хандейхам, който освен всичко друго беше и исторически, защото за първи път от 24 години дебютант в Бундеслигата побеждава Байерн Мюнхен.

Със загубата Байерн Мюнхен вече е на цели 16 точки от лидера Байер Леверкузен, който спечели срещу Унион Берлин като гост и е на само една победа от титлата в Бундеслигата.

За Байерн предстои първи мач от четвъртфиналите в Шампионската лига срещу Арсенал.