Йордания снощи направи една от най-големите сензации в историята на Купата на Азия и отстрани един от основните фаворити Южна Корея на полуфиналите.

Тимът победи с 2:0 след голове на Ал Наймат и Ал-Тамари в 53-та и 64-та минути.

Успехът беше исторически, защото за първи път Йордания се класира за финал в турнира.

Любопитно е, че в Йордания няма нито един футболист, който да играе в Европа, което прави постижението още по-ценно.

Голямата звезда на Йордания е Хамза Ал-Дардур, който е най-резултатният футболист в историята на националния отбор с 35 попадения. Той има и сериозна бройка мачове цели 123. Ал-Дардур обаче никога не е играл в европейския отбор, а в момента се състезава за Ал-Хюсеин от Йордания.

Йордания никога не е участвала на Световно първенство, а в Купата на Азия дебютира чак през 2004-та година, когато достига до четвъртфинал. През 2011-та година страната отново е на четвъртфинал.

Тази година обаче Йордания написа нова история и достигна до финала.

Днес ще стане ясен и съперникът на Йордания във финала в турнира, а той ще бъде настоящият носител на трофея Катар или Иран.