Нидерландия стартира с много важна победа на старта на Мондиала в Катар, след като победи с 2:0 Сенегал. Тимът успя да стигне до успеха след голове след 80-та минута на Коди Гакпо и Дейви Клаасен.

В началните минути нямаше много чисти голови положения, а нидерландците отправиха удар с глава чрез Дейли Блинд, който премина покрай вратата.

В 40-ата минута изстрел на Бергаус мина опасно близо, но над вратата на Менди.

В 53-та минута Ван Дайк засече центриране от корнер с глава, но топката премина покрай вратата.

В 65-та минута Булайе Диа стреля, но Ноперт спаси.

Малко по-късно заради контузия терена напусна Шейку Куяте.

В 73-та минута Идриса Гей стреля, но вратаря спаси, което беше и най-чистото положение за сенегалците, но след това беше отсъдена засада.

В 84-та минута "лалетата" успяха да открият и то с първия си точен удар. Френки де Йонг центрира, а Коди Гакпо успя да изпревари вратаря на сенегалците Менди и с удар с глава с гръб към вратата успя да реализира и да донесе ценния успех на Нидерландия - 1:0.

В 86-та минута Папе Гей отправи удар, който Ноперт успя да се разтегне и да избие в корнер.

В последните секунди на двубоя удар на Депай от границата на наказателното поле беше избит от Менди, но при добавката Дейви Клаасен реализира за крайното 2:0.

В първия мач от групата Еквадор победи с 2:0 Катар вчера.

В следващите си мачове Нидерландия играе срещу Еквадор, а Сенегал с Катар на 25 ноември.

Нидерландия: Андриес Ноперт, Матайс де Лихт, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Стивън Бергвайн (Дейви Клаасен 79 мин.), Коди Гакпо (Мартин де Роон 90 + 4 мин.), Стивън Бергхаус (Теун Коопмайнерс 79 мин.), Дейли Блинд, Винсънт Янсен (Мемфис Депай 62 мин.), Френки де Йонг, Дензъл Дъмфрис

Сенегал: Едуард Менди, Калиду Кулибали, Папе Сисе, Идриса Гей, Нампалис Менди, Шейку Куяте (Николас Джаксън 74 мин.), Булайе Диа (Шейк Диенг 68 мин.), Крепин Диата (Папе Гей 74 мин.), Исмайла Сар, Юсуф Сабали, Абду Диало (Исмаил Джейкъбс 62 мин.)