Нидерландия победи с 2:0 Катар в последния си мач от групата. Колди Гакпо и Френки Де Йонг отбелязаха головете за нидерландците, които спечелиха групата си.

В 27-та минута Колди Гакпо вкара третия си пореден гол на Мондиала. Той успя да овладее топката, напредна и с хубав изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 50-та минута Мемфис Депай стреля, вратарят на катарците изби, а при добавката Френки Де Йонг на опразнената врата успя да вкара за 2:0.

В края на двубоя Стивън Бергхаус отправи удар, който срещна напречната греда.

Така Нидерландия завърши на първото място с 6 точки, Сенегал остана втори също с 6 точки, Еквадор остана трети с три точки и отпадна, както и домакините от Катар, които завършиха без точка и се превърнаха в най-слабия домакин в историята на Мондиалите.

На осминафиналите Нидерландия ще играе срещу завършилия на второ място в група В. Последните мачове от група В ще започнат в 21:00ч.

Катар: Мешал Баршам, Педро Мигел, Абделкарим Хасан, Хомам Ахмед, Буалем Хухи, Исмаил Мохамад (Мусаав Хобер 85 мин.), Абдулазиз Хатем (Ахмед Ал Аелдин 85 мин.), Хасан Ал Хайдос (Али Асадала 65 мин.), Асим Мдиабо (Карим Будаиф 65 мин.), Акрам Афиф, Алмоез Али (Мохамед Мунтари 65 мин.)

Нидерландия: Андриес Ноперт, Юриен Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Дейли Блинд, Дейви Клаасен (Стивън Бергхаус 66 мин.), Мартен де Роон (Теун Коопмайнерс 83 мин.), Френки де Йонг (Кенет Тейлър 86 мин.), Дензъл Дъмфрис, Коди Гакпо (Вут Вегхорст 83 мин.), Мемфис Депай (Винсент Янсен 66 мин.)