Нидерландия и Еквадор завършиха наравно 1:1 във вторите си мачове в групата на Мондиала в Катар. Коди Гакпо откри резултата в 6-та минута, а в 49-та минута Енер Валенсия изравни. Така интригата в групата ще бъде до последно, а за осминафиналите се борят три отбора, два се класират за елиминациите, а един отпада.

Нидерландия откри в 6-та минута със страхотно попадение, Клаасен подаде към Коди Гакпо и той с уникален изстрел от границата на пеналта не остави никакъв шанс на еквадорския страж за 1:0.

В края на първата част Еступинян успя да вкара, след като разбъркване при корнер, но попадението беше отменено заради засада.

В 49-та минута се стигна до изравняване, след като нидерландците загубиха топката в центъра Еквадор организира бърза контра, Еступинан стреля, но Ноперт успя да избие, топката обаче отиде при Енер Валенсия, който отблизо вкара за 1:1.

В другия мач от групата днес Сенегал победи с 3:1 домакина Катар.

Така след вторите мачове Нидерландия и Еквадор са с по 4 точки, а Сенегал е с 3, домакините от Катар са последни с нула.

В последните мачове Нидерландия играе с Катар, Еквадор и Сенегал са в директна битка за класиране на осминафиналите.

Нидерландия: Андриес Ноперт, Юриен Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Стивън Бергвайн, Коди Гакпо, Дейви Клаасен, Дейли Блинд, Теун Коопмайнерс, Френки де Йонг, Дензъл Дъмфрис

Еквадор: Ернан Галиндес, Феликс Торес, Пиеро Инкапие, Первис Еступинян, Анхело Пресиадо, Джаксон Поросо, Гонсало Плата,  Йегсон Мендес, Мойсес Кайседо, Микаел Естрада, Енер Валенсия