Севиля спечели за 7-ми път Лига Европа. Испанците победиха италианския Рома във финала в Будапеща след изпълнение на дузпи. Мачът завърши 1:1 в редовното време, след продълженията не се стигна до нов гол. След дузпи Севиля спечели с 4:1 и отново спечели турнира.

В 32-та минута Рома имаше претенции за дузпа за нарушение на Гудел срещу Ейбрахам.

Малко по-късно обаче Рома откри. Джанлука Манчини пусна страхотен извеждащ пас към Дибала, който не остави шансове на Боно - 1:0.

В последните секунди на първата част Ракитич стреля от дистанция и нацели гредата.

В 55-та минута Севиля изравни Навас центрира, а топката се удари в Манчини, който си отбеляза автогол.

В 77-та минута Севиля получи дузпа за нарушение на Ибанес срещу Окампос. След преглед с ВАР дузпата беше отменена.

В 84-та минута Белите се озовава на голова позиция, но изстрелът му премина покрай вратата.

Мачът завърши при резултат 1:1 в редовното време и се стигна до продължения.

В края на продълженията Смолинг засече с глава, а топката срещна напречната греда.

Така се стигна до дузпи.

При първите изпълнения Окампос и Кристанте не сгрешиха.

Ламела вкара за Севиля, но Манчини пропусна за Рома при вторите изпълнения.

Ракитич вкара за Севиля, а Ибанес пропусна и така Севиля вече водеше с 3:1.

Монтиел вкара за Севиля и след 4:1 при дузпите испанците за седми път спечелиха Лига Европа.