Франция се класира за 1/8 на Световното първенство в Русия, след като победи Перу с минималното 1:0.

Килиан Мбапе реализира единствения гол в Екатеринбург след 34 минути. Европейците направиха силна първа част, но след това предоставиха инициативата на съперника и дори извадиха късмет, защото “инките” удариха греда, а имаха и няколко добри възможности. Освен това перуанците пропуснаха 100-процентов шанс още при 0:0.

В другия мач в групата по-рано през деня Дания и Австралия направиха 1:1, което е плюс за скандинавците. Те вече имат 4 точки, а Австралия е с една. В последния кръг “кенгурата” трябва да спечелят срещу Перу, а по същото време Франция трябва да надвие “червения динамит”. При евентуално равенство в точките първо се гледа головата разлика.