Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Албания в контрола, която се игра на националния стадион в Тирана. Това беше 9-ти пореден мач за България без победа.

В 10-та минута Айети стреля с глава, но Митов улови.

Националите отговориха с удар на Спас Делев, но Стракоша улови.

След това в Мучи отправи нов удар, който Митов спаси.

В 35-та минута Спас Делев се контузи и беше заменен принудително от Мартин Минчев.

Албания откри резултата в 41-та минута, след като центриране на Мюрто Узуни предизвика хаос в пеналта на националите, а Казим Лачи отблизо не срещна трудности да вкара за 1:0.

В 81-ата минута Албания вкара втори гол, след като Ернест Мучи напредна през центъра и от двайсетина метра простреля с хубав удар Димитър Митов - 2:0.

В последните секунди Десподов беше оставен на страхотна позиция, но би над вратата.

Официален дебют за националите направи футболистът на Локомотив Пловдив Христо Иванов. Той замени Георги Русев в началото на втората част.

Следващите мачове са през ноември срещу Унгария и Сърбия в последните срещи от европейските квалификации.

Албания: Томас Стракоша, Иван Балиу, Арлинд Айети, Енеа Михай, Марио Митай, Ясир Асани, Кристиян Аслани, Казим Лачи, Недим Байрами, Ернест Мучи, Мюрто Узуни

България: Димитър Митов, Иван Турицов (Виктор Попов 46 мин. мин.), Алекс Петков, Валентин Антов, Симеон Петров, Марин Петков (Патрик-Габриел Галчев 62 мин.), Илия Груев (Андриан Краев 86 мин.), Лукас Петков, Спас Делев (Мартин Минчев 35 мин.), Кирил Десподов, Георги Русев (Христо Иванов 46 мин.)