Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 от Черна гора в първия си мач от европейските квалификации. Мачът се игра пред пълен стадион в Разград. Единственото попадение вкара Никола Кръстович в 70-та минута.

В 14-та минута Десподов получи топката в наказателното поле и стреля, но изстрелът му беше от малък ъгъл и Миятович улови без проблем.

Черногорците отговориха с удар на Хакшабанович, който Наумов спаси.

В 27-та минута Илия Груев отправи удар, но Миятович успя да спаси крак.

Малко по-късно Спас Делев пробва акробатичен удар с глава, но той премина встрани.

В 42-та минута Сеад Хакшабанович отправи опасен удар, който рикошира в Антов и можеше да изненада Наумов, но топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Стефан Савич стреля с глава, а Наумов с акробатично спасяване извади удара на играча на Атлетико Мадрид.

В добавеното време Адам Марушич отправи удар, но Наумов успя да спаси.

Последва и още една много добро положение за гостите, след като Савичевич стреля от дистанция, а Наумов изби в корнер.

В 51-та минута Десподов стреля, но покрай вратата.

В 70-та минута черногорците успяха да открият резултата. След бърза контра Владимир Йовович пусна към Никола Кръстович, който отблизо не сгреши за 0:1.

В 90-та минута България изпусна чудесна възможност, Десподов пусна страхотно по земя в пеналта към Георги Русев, който стреля, но Стефан Савич успя да избие от голлинията.

В третата минута от добавеното време отново Русев имаше възможност, но ударът му беше блокиран.

В края на двубоя Савичевич отправи удар, който премина покрай вратата.

В другия мач от нашата група по-късно играят Литва и Сърбия.

Следващият мач на България е в понеделник - гостуване на Унгария.

България: Даниел Наумов, Петко Христов, Валентин Антов, Християн Петров (Янис Карабельов 60 мин.), Йоан Стоянов, Илия Груев, Филип Кръстев (Радослав Кирилов 77 мин.), Илиан Илиев (Никола Илиев 59 мин.), Иван Йорданов (Георги Русев 85 мин.), Спас Делев (Марин Петков 85 мин.), Кирил Десподов.

Черна гора: Милан Миятович, Ристо Радунович, Игор Вуячич, Стефан Савич, Марко Вешович, Вукан Савичевич, Алексадър Шчекич, Марко Бакич (Стефан Йоветич 46 мин.), Сеад Хакшабанович (Владимир Йовович 46 мин. (Стефан Лончар 80 мин.), Адам Марушич (Стефан Мугоша 83 мин.), Никола Кръстович (Милутин Осмаич 72 мин.)

Снимка: Спортал