Националите по мини футбол разгромиха Оман с 9:0 на Световното първенство по мини футбол в Рас Ал Хайма, ОАЕ.

В седмата минута Николай Маринов се оказа на точното място след центриране отляво, за да открие резултата в хубав изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

Втори гол падна в 12-ата минута след комбинация между Денис Иванов и Спас Милушев, последният завърши успешно атаката - 2:0.

В 21-ата минута Денис Иванов оформи класическия резултат, след като се оказа непокрит на добра стрелкова позиция в наказателното поле на оманците.

120 секунди по-късно "лъвовете" реализираха и четвърто попадение. Явор Генчев направи страхотен пробив край аутлинията, след което извади топката към наказателното поле, а с доза късмет тя стигна до Васил Гуджев, който с изстрел от движение я изпрати неспасяемо до дясната греда.

Точно преди почивката Ангел Рахов направи резултата още по-изразителен с точно изпълнение от непосредствена близост.

В 54-ата минута Димитър Александров реализира страхотен гол след заучено изпълнение на фал.

В 40-ата минута Рахов вкара второто си попадение днес с удар от границата на наказателното поле, с което покачи на 7:0.

В 45-ата минута Александров направи 8:0, а 120 секунди след това оформи своя хеттрик.

В отбора са пловдивчаните - Мирослав Кайраков, Ангел Рахов, Веселин Филипов, Спас Милушев и Тодор Малинов.

На осминафиналите България ще играес срещу Англия, а двубоят ще бъде утре.

България: Димитър Каров, Илиян Генадиев, Ивайло Тодоров, Николай Маринов, Мирослав Кайраков, Любомир Генчев, Ангел Рахов, Неделин Костадинов, Веселин Филипов, Спас Милушев, Денис Иванов, Светлозар Табаков, Явор Генчев, Тодор Малинов