Мъжкият национален отбор по футбол приключи европейските квалификации с високо вдигната глава. Националите направиха 2:2 като гост на Сърбия в Лесковац. Велкович откри в 17-та минута, но след голове Георги Русев и Кирил Десподов момчетата на Илиан Илиев направиха пълен обрат. Срджан Бабич изравни за крайното 2:2. С равенството сърбите се класираха за Европейското първенството за първи път от 2000г. насам.

Двубоят беше изгледан от шефа на УЕФА Александър Чеферин.

В 8-та минута удар на Костич мина покрай вратата.

В 11-та минута Саша Лукич отправи удар, който беше спасен от Наумов.

Последва и пас на Гудел, който беше спасен.

Сърбите откриха в 17-та минута, когато след корнер Гудел засече с глава, а топката се удари в напречната сгреда, но при добавката Милош Велкович също с глава на опразнената врата не сгреши за 1:0.

В 22-та минтуа Митрович засече с глава, но Наумов направи страхотно спасяване и изби.

В 28-та минута Кирил Десподов направи страхотен удар от границата на пеналта, но топката срещна напречната, а след това и страничната греда.

В 35-та минута Костич стреля, но Наумов изби в корнер.

В 49-та минута Илия Груев нанесе страховит удар от десетина метра, избит с невероятен рефлекс от Ваня Миликович-Савич. След това обаче страничният съдия маркира засада на Алекс Петков.

В 59-та минута България успя да изравни, след като Алекс Колев свали към, който от воле Георги Русев със страхотен удар по диагонал реализира за 1:1.

В 69-та минута националите направиха пълен обрат. След грешка в центъра на сърбите българите направиха бърза контра и Кирил Десподов беше изведен, напредна и не остави шансове на Милинкович-Савич за 1:2.

В 71-та минута сърбите вкараха гол чрез Душан Влахович, но той беше отменен заради засада.

В 82-та минута сърбите изравниха, след като Срджан Бабич засече центриране от корнер на Душан Тадич - 2:2.

Във втората минута от добавеното време Наумов изби в корнер удар на Влахович.

В другия мач от групата Унгария победи като домакин Черна гора с 3:1.

За съжаление България завърши на последното ясто в групата си с 4 точки. Унгария и Сърбия се класираха за европейското първенството, а Черна гора, Литва и България отпадат.

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Никола Миленкович, Милош Велкович, Срджан Бабич, Андрия Живкович (Неманя Радончич 77 мин.), Саша Лукич (Иван Илич 77 мин.), Неманя Гудел, Филип Костич (Неманя Максимович 85 мин.), Душан Тадич, Филип Джуричич (Душан Влахович 62 мин.), Александър Митрович (Филип Младенович 85 мин.)

България: Даниел Наумов, Виктор Попов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Иван Турицов, Андриан Краев (Ивайло Чочев 77 мин.), Илия Груев, Филип Кръстев (Преслав Боруков 77мин.), Кирил Десподов (Светослав Ковачев 90 мин.), Александър Колев (Илиан Илиев 77 мин.), Мартин Минчев (Георги Русев 46 мин.)

Снимка: Спортал