Мъжкият национален отбор на България направи 1:1 като гост на Азербайджан в Баку. Филип Кръстев откри в 58-та минута, а Гурбанлъ изравни в 87-та минута. Двубоят беше част от новия приятелски турнир FIFA Series, а в първата си среща националите победиха Танзания с 1:0, а Азербайджан се справи с Монголия също с 1:0.

Началото на двубоя започна с удар на Емин Махмудов, но Антон успя да изчисти малко преди голлинията.

В 17-та минута Александър Колев беше на добра позиция, но не успя да засече с глава.

В 36-та минута Кирил Десподов можеше да повтори страхотния си гол срещу Танзания. Капитанът на националите стреля от пряк свободен удар по перфектен начин, но вратарят на азерите успя със сетни усилия да избие в корнер.

В 44-та минута Едди Паскуал отправи опасен удар, на Дюлгеров внимаваше и изби.

В началото на втората част влезлият като резерва на българската врата - Светослав Вуцов трябваше да се намесва веднага, след като влезе в игра. Той обаче внимаваше и спаси изстрел на Турал Байрамов.

Последва удар на Илиан Илиев, но той беше спасен от азерския страж.

В 58-та минута Филип Кръстев беше изведен добре и навлезе в пеналта. След серия от рикошети топката излезе в корнер. Азерите имаха претенции, че Кръстев е играл последен с топката и докато протестираха лъвовете изпълниха бързо Десподов подаде към Кръстев, който с хубав техничен удар в пеналта не остави шанс на вратаря на домакините за 0:1.

В 68-та минута националите можеха да удвоят, но удар на Десподов премина покрай вратата.

В 76-та минута Хюсеинов стреля, след като засече центриране от фаул, но ударът ме премина покрай вратата.

В 87-ата минута Джейхун Нуриев проби майсторски покрай двама българи, последва центриране успоредно на голлинията и отблизо Муса Гурбанлъ не остави шансове на Вуцов за 1:1.

В последните секунди Озобич отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

Следващият мач на националите е на 4 юни - контрола като гост на Румъния.

Азербайджан: Шакрудин Магомедалиев, Рахил Мамадов, Бадави Гусейнов, Бахлул Мустафазаде, Елвин Гафаргулиев, Чошкун Диниев, Едди Паскуал, Торал Байрамов, Рамил Шейдаев, Емин Махмудов, Ренат Дашахов

България: Иван Дюлгеров, Васил Попов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Валентин Антов, Георги Костадинов, Филип Кръстев, Илия Груев, Александър Колев, Кирил Десподов, Илиан Илиев - младши