Наполи е новият шампион на Италия, след като тимът направи 1:1 като гост на Удинезе. Въпреки равенството неаполитанците спечелиха трофея 5 кръга преди края на сезона.

След като в неделя тимът не успя да се възползва от грешката на Лацио и направи 1:1 у дома от Салернитана и днес лидерът в италианския елит не стартира никак добре.

Санди Ловрич откри в 13-та минута, след като получи топката в наказателното поле и реализира за 1:0.

В 52-та минута след сериозно разбъркване в пеналта на Удинезе Ангиса намери Кварацхелия, който стреля вратарят на Удинезе изби, но топката отиде право при Виктор Осимен, който не сгреши - 1:1.

В 67-та минута Осимен вкара нов гол, но той беше отменен заради засада.

До края на мача така и не се стигна до повече голове, но равенството беше абсолютно достатъчно на Наполи да стане шампион за първи път от 33 години насам. Феновете на тима нахлуха на терена веднага след последния съдийски сигнал в Удине и празнуваха заедно с футболистите.

Пет кръга преди края Наполи има 80 точки, а вторият Лацио е с 64 и не може да достигне неаполитанци.

Това е общо трета титла за неаполитанците, които имат две титли с легендарния Марадона през 1987 и 1990г.

Освен това Наполи и е първият отбор извън Ювентус, Милан и Интер, който печели трофея след 22 години. За последно това направи Рома през 2001г.