Наполи направи изненадата във втория ден от груповата фаза на Шампионската лига. Неаполитанците победиха с 4:1 у дома финалиста от миналия сезон Ливърпул.

Жиезилински откри още в петата минута от дузпа, а Осимен по-късно пропусна втора дузпа за Наполи. Все пак тимът от Неапол вкара втори гол в 31-та минута чрез Ангуиса. В 44-та минута Джовани Симеоне вкара трети гол, а Наполи реализира и четвърто попадение в 47-та минута отново чрез Жиезилнски. В 49-та минута Луис Диас оформи крайното 4:1.

Байерн Мюнхен не срещна трудности при гостуването си на Интер в Милано. Баварският колос спечели с 2:0.

Първо в 25-та минута Мане откри, а в 66-та минута Д'Амброзио си отбеляза автогол за крайното 2:0.

Доста драма имаше в Мадрид, където Атлетико Мадрид победи Порто с 2:1. Първо гол на Атлетико беше отменен след ВАР, Тареми от Порто беше изгонен малко преди края, а в добавеното време, което беше доста дълго и продължи близо 13 минути се случи всичко най-интересно. Първо втората минута от добавеното време Хермосо откри, а Порто изравни в шестата миунта от добавеното време чрез Урибе, драмата продължи и в 11-та минута на продължението, когато Гризман донесе успеха на Атлетико.

Барселона не срещна трудности срещу Виктория Пилзен и победи с 5:1 у дома.

Франк Кесие откри в 13-та минута, а в 34-та минута Робърт Левандовски удвои. В 44-та минута Сикора върна едно попадение за Виктория, но Левандовски вкара втори гол в края на първата част реализира за 3:1. В 67-та минута Левандовски оформи своя хеттрик за 4:1, а Торес оформи крайното 5:1.