Лидерът в Серия А Наполи ще се опита днес да достигне до исторически полуфинал в Шампионска лига. Неаполитанците посрещат Милан, след като преди седмица загубиха с 0:1 в Милано. Реваншът от четвъртфиналите е днес от 22:00ч. в Неапол.

Въпреки, че е лидер в Италия и почти сигурен шампион Наполи загуби последните си два мача от Милан - 0:1 в първия четвъртфинал преди седмица и също преди няколко дни домакинството си с 0:4 от "росонерите" в първенство, което беше и най-голямата загуба на отбора от началото на сезона.

В другия полуфинал днес Челси е домакин на Реал Мадрид. Мадричани победиха с 2:0 в Мадрид и ще имат днес лесен реванш. Челси се намира в ужасяваща форма и догодина няма да участва и в евротурнирите.

Голът на чужд терен не важи и при равенство в общия резултат следват продължения, а ако и те не излъчат победител той ще бъде определен чрез дузпи.