Снощи Рома на Жозе Моуриньо изненадващо загуби с 0:4 като гост на Удинезе. Двубоят беше исторически, защото за едва четвърти път воден от португалец отбор записва загуба с четири или повече гола разлика.

През миналия сезон Рома загуби с 1:6 като гост на норвежкия Бодьо/Глимт в груповата фаза на Лигата на конференциите. Това беше и най-голямата загуба в треньорската кариера на Моу. Все пак Рома и Моуриньо взеха реванш от норвежците, след като ги отстраниха в елиминациите на турнира, а после и спечелиха Лигата на конференциите.

През 2010-а година Реал Мадрид, на който Моу е треньор губи тежко с 0:5 от Барселона в Ел Класико.

Другата тежка загуба за португалеца е през 2016-а година, когато воденият от него Манчестър Юнайтед губи с 0:4 от Челси.

Така загубиха от Удинезе вчера става четвъртата, при която воден от Моуриньо тим губи с четири или повече гола разлика.

Любопитно е, че загубата идва само няколко дни преди мача с Лудогорец в Разград. В четвъртък Рома и Моуриньо ще гостуват в България за първа среща от груповата фаза на Лига Европа.