Доста зрелищни мачове се получиха в първите полуфинали в Лига Европа и Лигата на конференциите.

Айнтрахт Франкфурт взе гол аванс преди реванша в Германия, след като победи с 2:1 Уес Хям като гост.

Кнауф откри още в първите секунди на двубоя, а Михаил Антонио в 21-та минута изравни.

Победата за немците осигури Камада в 54-та минута.

В последните секунди на двубоя Боуен можеше да изравни след страхотна задна ножица, но топката се удари в напречната греда.

И другият немски тим на полуфиналите РБ Лайпциг успя да победи. Тимът се справи с 1:0 у дома срещу Рейнджърс.

Анхелиньо в 85-та минута донесе успеха на Лайпциг.

В Лигата на конференциите също беше интересно.

Лестър и Рома не се победиха в Англия и остави всичко за реванша в Италия.

Мачът завърши 1:1, а първо в 15-та минута Пелегрини откри, а в 67-та минута Манчини си отбеляза автогол.

Фейенорд направи поредният зрелищен мач с много голове и победи Марсилия у дома с 3:2.

Десерс откри в 18-та минута, а в 20-та Синистера удвои.

Диенг намали в 28-та минута, а в 40-та минута Жерсон изравни.