Младежкия национален отбор по футбол на България до 21 години загуби много тежко с 0:4 от Уелс в първото си домакинство от европейските квалификации за Европейското до 21 години. Мачът се игра на стадион "Славия" в София.

България започна по-добре двубоя и изпусна няколко положения, но Уелс успя да открие.

Това се случи в 26-та минута, когато груба грешка на вратаря Вуцов позволи на Джак Вейл да му отнеме топката и на опразнената врата да реализира.

В 42-та минута Уилям Сас-Дейвис засече с глава центриране от фаул и удвои.

В 50-та минута Вейл беше изведен срещу Вуцов успя да го изпревари и на празната врата вкара за 0:3.

В 73-ата минута Уелс вкара четвърти гол. Центриране отдясно и Вейл оформи своя хеттрик с точен завършек с глава.

Така националите записаха много тежка загуба във втория си мач от квалификациите. Преди това младежите победиха с 2:0 Молдова като гост.

Следващият мач на младежкия национален отбор е на 8 октомври - гостуване на Гибралтар.