Младежкият национален отбор до 21 години на България победи с 6:0 Естония в 6-та си среща от европейските квалификации. Всички голове паднаха през втората част.

През първата част нямаше много положение пред една от двете врати.

България поведе с гол в 50-та минута на Георги Николов, който засече с глава центриране на Станислав Шопов.

В 60-та минута националите удвоиха, след като Георги Николов повтори първото попадение, но този път асистент беше Марин Петков.

В 65-та минута България вкара и трети гол, след като Станислав Шопов пробва подаване в наказателното поле, но Роберт Вееринг си отбеляза автогол за 3:0.

Четвърти гол падна само няколко секунди по-късно Шопов пусна пас към Асен Митков, който с удар от границата на пеналта направи 4:0.

В 85-та минута Емил Ценов намери Георги Николов, който засече с глава и оформи своя хеттрик за 3:0.

В 88-та минута Роберто Райчев пое страхотно топката, вдигна си я за воле и разстреля вратаря на естонците за 6:0.

С победата България събра 9 точки и е на третата позиция, но шансовете за едно от първите две места не са много големи. Германия е на втора позиция с 10 точки, но с два мача по-малко, а Полша е лидер с 13 точки с мач по-малко.

Следващият мач на младежите е на 26 март 2024г. срещу Полша.

България U21: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Велко Йеленкович, Симеон Петров, Мартин Атанасов, Асен Митков, Станислав Шопов, Емил Ценов, Марин Петков, Никола Илиев, Георги Николов