Младежкият национален отбор на Бъргария направи 2:2 като гост на Косово в среща от европейските квалификациите на Евро 2024.

В 8-та минута Мартин Сораков получи пас от Георги Николов и с удар от дистанция откри резултата.

В 34-та минута Ардит Тахири беше изведен сам срещу Дамян Христов и не сгреши за 1:1.

България отново излезе напред в резултата в 45-та минута, когато Марин Петков беше оставен непокрит и сам срещу вратаря вкара за 1:2.

В 59-та минута домакините изравниха, след като отново Ардит Тахири вкара за крайното 2:2.

Цял мач за младежите игра футболистът на Ботев Атанас Чернев. Играчът на Локомотив Петър Андреев влезе като резерва в добавеното време на Георги Николов, а други футболист на Локо - Ефе Али не влезе в игра.

С равенството шансовете България да е на второто място стават малки. Националите са трети с 6 точки, а Германия е със същия актив, но с 3 мача по-малко. На първото място е Полша с 9 точки, но с два мача по-малко.

С тази точка България се отдалечава от желаното второ място в нашата група "D". Родният тим е с 6 точки на третата позиция, а втори е Германия със същия актив, но с цели 3 мача по-малко. Първи е Полша с 9 пункта и изиграни едва 3 мача.

Косово U21: Алтин Гьокай, Егзон Речхай, Амар Герхалиу, Валон Зумбери, Флориан Хаша, Адим Погримай, Алтин Крейзиу, Арт Смакай, Ариан Лукий, Ветон Туша, Ардит Тахири

България U21: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Атанас Чернев, Християн Петров, Симеон Василев, Емил Ценов, Кристиян Стоянов, Мартин Сораков, Марин Петков, Никола Илиев, Георги Николов