След много дълга пауза Милан отново е на полуфинал в Шампионската лига. Шампионът на Италия направи 1:1 срещу Наполи в Неапол, а първият двубой приключи с успех за Милан с 1:0 и така с общ резултата "росонерите" се класираха за полуфиналите.

Жиру изпусна дузпа в 22-та минута, но в 43-та минута французинът се реабилитира за пропуска си и откри.

Наполи също получи дузпа в 82-та минута, но звездата на тима Кварацхелия я пропусна.

Неаполитанци все пак стигнаха до гол във втората минута от добавеното време с гол на Виктор Осимен, но за повече нямаше време

Милан очаква победителя от двойката между Интер и Бенфика.

Реал Мадрид очаквано нямаше никакви проблеми срещу Челси и отново победи с 2:0, както и в първата среща в Мадрид и с общ резултат 4:0 носителят на трофея продължава към полуфиналите.

Родриго откри резултата в 58-та минута, а отново той в 80-та оформи крайния резултат.

Реал Мадрид ще чака на полуфиналите победителя от Байерн Мюнхен или Манчестър Сити.