Тимът на българския национал Мартин Минчев - Спарта (Прага) разби с 6:2 отбора на Бохемианс 1905 в двубоя от 19-ия кръг на чешкия елит. Минчев вкара единият от головете за успеха.

Крейи откри в 15-та минута, Пушкач изпусна дузпа за Бохемианс в последните секунди на първото полувреме.

В 48-та минута Чермак изравни, но след това Спарта беше повече от категорична. Хараслин в 56-та минута, Крейи в 60-та и Чванчара в 67-та минута направиха резултата до 4:1.

Чермак върна едно попадение в 70-та минута от дузпа, а Кухт в 81-та минута направи 5:2. Крайният резултат оформи българинът Мартин Минчев в последните секунди на двубоя.

От началото на сезона Минчев има 23 мача, 6 гола и 4 асистенции във всички турнири.

Спарта е на третото място с 39 точки, а Бохемианс 1905 е пети с 28 точки.