Мароко записа първи успех на Мондиал от 1998г., след като победи с 2:0 Белгия. Мароканците изиграха страхотен мач и съвсем заслужено победиха. Първо Абделхамид Сабири вкара директно от пряк свободен удар, а след това Закария Абухал оформи крайния резултат.

В 5-та минута Батшуаи отправи удар, който обаче спасен от вратаря на мароканците.

В 33-та минута Тома Мюние стреля, но Мунир не беше затруднен и спаси.

На полувремето Хаким Зиеш отправи директен удар от пряк свободен удар. Тибо Куртоа не успя да се намеси по най-добрия начин, тъй като нямаше добра видимост и топката премина голлинията. Главният рефер Сесар Рамос преразгледа ситуацията с VAR. Голът не бе зачетен заради засада на Ромен Саис, който е бил в активна позиция при изстрела на Зиеш.

В 51-та минута Еден Азар отправи удар, който беше спасен от Мунир.

В 57-та минута Софиян Буфал отправи удар, който беше спасен от Куртоа.

В 65-та минута Мунир спаси удар на Мертенс.

Мароко откри в 74-та минута, когато Абделхамид Сабири стреля директно от фаул от малък ъгъл и изненада Куртоа, а топката влетя в мрежата му за 1:0.

Мароко удари и за втори път, след като в добавеното време Зиеш даде страхотен пас към Закария Абухал, който с удар в наказателното поле не остави шансове на Курота за 2:0.

С успеха Мароко събра 4 точки и е лидер в групата, Белгия е с 3 точки, Хърватия с една, а Канада без точка.

В другия мач от групата днес играят Хърватия и Канада.

В последните мачове Мароко играят срещу Канада и само не трябва да губи, за да продължи към елиминациите, а Белгия ще играе срещу Хърватия в директна битка за класиране на елиминациите.

Белгия: Тибо Куртоа, Ян Вертонген, Тоби Алдервайрелд, Тома Мюние (Ромелу Лукаку 81 мин.), Торган Азар (Леандро Тросар 75 мин.), Аксел Витсел, Амаду Онана (Юри Тилеманс 60 мин.), Тимоти Кастан, Еден Азар, (Дрис Мертенс 60 мин.), Кевин де Бройне, Митши Батшуаи (Шарл де Кетелер 75 мин.)

Мароко: Мунир, Нусаир Мазрауи, Ромен Саис, Найеф Ажер, Ашраф Хакими (Яхия Атиат-Алах 67 мин.), Селим Амала (Абделхамид Сабири 67 мин.), Софян Амбрабат, Азедин Унахи (Жауад Ел Ямик 78 мин.), Софиан Буфал (Закария Абухал 73 мин.), Юсеф Ен Несири (Абдерезак Хамдала 73 мин.), Хаким Зиеш