Мароко хвърли първата голяма бомба в елиминациите на Мондиала в Катар, изхвърляйки Испания на осминафиналите. Мачът срещу Испания завърши без голове след редовното време и продълженията. След дузпи мароканците победиха с 3:0, а вратарят на мароканците Буну хвана и две от трите изпълнения на испанците.

В 25-та минута Гави отправи удар на опразнената врата, но изстрелът му срещна напречната греда. При ситуацията обаче имаше отсъдена и засада.

В 33-та минута Нусаир Мазрауи отправи първия точен удар по посока една от двете врати, но ударът на мароканеца беше спасен от Симон с крак.

В началото на второто полувреме Олмо отправи удар, но Буну спаси.

Така двубоят завърши при нулево равенство и се стигна до продължения.

В 104-та минута Мароко можеше да отбележи, но изстрел на Валид Шерида отново беше избит с крак от Симон.

В последните секунди на продължението удар на Пабло Сарабия срещна напречната греда.

След продълженията също не се стигна до гол и трябваше да се изпълняват дузпи.

Сабири, Зиеш и Хакими вкараха за Мароко, а Бенун пропусна. За Испания обаче никой не успя да вкара, след като Сарабия, Солер и Бускетс изпуснаха, а вратарят Буну спаси на два пъти, а ударът на Сарабия срещна гредата.

Мароко за първи път в историята си се класира за четвъртфинали на Мондиал, а тимът там очаква победителя от двубоя между Португалия и Швейцария.

Мароко: Боно, Ашраф Хакими, Найер Ажер (Жавад Ел Ямик 85 мин.), Ромен Саис, Нусаир Мазрауи (Яхия Атиат-Алах 83 мин.), Азедин Унахи (Бадр Бенун 120 мин.), Софян Амрабат, Селим Амала (Валид Шерида 82 мин.), Хаким Зиеш, Юсен Ен-Несири ( Абделхамид Сабири 82 мин.), Софиян Буфал (Абде Еза 66 мин.)

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 98 мин.), Гави (Карлос Солер 63 мин.), Серхио Бускетс, Педри, Феран Торес (Нико Уилиямс 76 мин. (Пабло Сарабия 119 мин.), Марко Асенсио (Алваро Мората 63 мин.), Дани Олмо (Ансу Фати 98 мин.)