Марица постигна важна победа с 4:1 над Струмска слава в среща от 30-ти кръг на шампионата във Втора лига. Успехът върна надеждите на "жълто-сините" за оставане в групата.

От състава на Марица лиспваше наказаният капитан Валери Домовчийски, а от този на гостите Евгени Илиев и Борислав Николов, които отсъстваха също поради наказания за получени картони.

Двубоят започна добре за Марица, като пловдивчани показаха висока мотивация и борбеност. В 11-та минута Веселин Марчев се възползва от грешка и чудесно изведе Станислав Маламов. Сам срещу вратаря, опитният футболист прехвърли стража на гостите и откри. В 15-та минута пловдивчани организираха бърза, технична атака. Стефан Попов с пета чукна топката към Георги Трифонов, а той продължи към Веселин Марчев. Капитанът на Марица в този мач отправи силен удар и след рикошет в крак на защитник топката стана неспасяема за вратаря - 2:0. В 36-та минута удар на Марчев разтресе гредата. В края на полувремето Станислав Маламов беше фаулиран грубо в наказателното поле и Марица получи правото да изпълни дузпа. Маламов нахлу в наказателното поле и точно преди да нанесе удар бе свален съв шпагат. Георги Трифонов изпълни отлично и покачи на 3:0.

През втората част гостите от Радомир върнаха едно попадение чрез Георги Янев. Веселин Марчев оформи крайното 4:1 с красив удар от далечна дистанция и реализира своя втори гол в мача.

Така Марица записа заслужена победа и за разлика от предишни свои мачове най-сетне оползотвори показаното от играчите на терена.

Марица има в актива си 28 точки и е на 16-та позиция в класирането, на 6 от спасителното 14-то място. На 2 май, четвъртък, "жълто-сините" гостуват на един от отборите, борещи се за промоция - Монтана.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Мартин Газиев, Милен Танчев (Димо Бакалов 45'), Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 59'), Стефан Попов (Теодор Андреев 75'), Янко Ангелов, Станислав Маламов (Свилен Щерев 45'), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Олджай Алиев 54')

Струмска слава: Драгомир Петков, Денислав Мицаков, Румен Сандев, Мартин Костов, Марио Дилчовски, Лазар Стойчев (Ахмен Адемов 51'), Мартин Стоилов (Кристиян Митов 81'), Георги Янев (Емилиян Петров 86'), Йордан Тодоров (Стелиън Георгиев 45'), Цветомир Вачев, Мартин Иванов (Антонио Ласков 45')