“Марица” загуби от втородивизионния “Лудогорец”-2 с 0:1 в контролна среща, играна в събота преди обяд на стадиона в квартал “Кършияка”. Спарингът е първи за състава на Борислав Караматев от началото на подготовката. Наставникът използва всички налични здрави футболисти, а неофициален дебют за тима направи вратаря Красимир Кръстев, който е набор 2004. В срещата играха и трите нови попълнения в състава Димитър Мичков, Димитър Аврамов и Олджай Алиев. “Жълто-сините” изглеждаха добре в отбрана, както и в средата на терена, но изпитваха затруднения в офанзивен план - в завършващата фаза.

Гостите от Разград отбелязаха единственото си попадение още в 10-та минута, след индивидуална изява. Те имаха още няколко шанса за гол, главно през първата част. “Марица” стигна до пет голови ситуации. На три пъти Георги Георгиев имаше шанс да отбележи, но не съумя да го направи. При удар от малък ъгъл на Цецо Главчев топката облиза напречната греда, а Милен Танчев също можеше да отбележи, но вратаря спаси.

Следващата контролна среща на “Марица” ще бъде в сряда, 10 юли, от 18:30 часа, на стадион “Марица” в Пловдив, а съперник ще бъде състезаващият се в Югозападна Трета лига тим на “Надежда” (Доброславци).

МАРИЦА: Горан Гръблев, Димитър Мичков, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Христо Янчев, Олджай Алиев, Стоян Пидев, Тодор Тимонов - капитан, Милен Танчев, Георги Георгиев. През втората част в игра влязоха: Красимир Кръстев, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Георги Иванов, Денис Палков, Любомир Масалджиев, Цецо Главчев, Мариян Бончев