Марица загуби домакинството си на първенеца през този сезон във Втора лига ЦСКА 1948 II. Столичният тим спечели с 0:3. Двата тима изиграха хубав, двуостър мач, на добро темпо, като създадоха интересни положения. Марица изигра добър мач, въпреки че го загуби с резултат, който не отговаря на показаното на терена. Срещата премина коректно и при добро съдийство.

В 6-та минута Валери Домовчийски изведе блестящо Веселин Марчев срещу вратаря на гостите, но страничният съдия отсъди засада. Радослав Апостолов също можеше да открие за Марица, но нямаше шанс. Малко по-късно, при атака на гостите, топката се отби в крака на Кристофър Ачемпонг в опита на защитник на изчисти. Получи се удар, при който Илия Николов трябваше да се намесва и той го стори по най-добрия начин. В 11-та минута далечен шут на Георги Иванов от състава на гостите премина покрай вратата. Пет минути по-късно Мартин Газиев изпълни свободен удар, но стражът на гостите Иван Несторов бе на мястото си. В 22-та минута Стелиян Добрев навлезе в наказателното поле и стреля, но Илия Николов реагирамигновено и изби. За гостите последва неточен удар на Стелиян Добрев. В 31-та минута Валери Домовчийски центрира по земя след страхотна многоходова атака, а Стефан Попов продължи с пета. Олджай Алиев шутира от движение. Лазар Марин обаче направи страхотен шпагат и предотврати сигурен гол във вратата на ЦСКА 1948 II. В 37-та минута Мартин Газиев изпълни чудесно нов свободен удар, но топката премина на сантиметри от сглобката на гредите. В добавеното време на първата част гол от засада на Ариф Ферадов беше отменен.

На полувремето бяха наградени 4-те тима от ДЮШ на Марица, които завършиха в топ 3 на шампионатите при U19, U17, както и в двете групи при U15.

През второто полувреме темпото продължи да бъде добро. "Жълто-сините" бяха малко по-активният тим и владееха повече топката. Стражът на "червените" спаси страхотен диагонален удар на Веселин Марчев. Гостите на два пъти обстрелваха неточно вратата на Илия Николов. В 62-та минута Симеон Вешев беше намерен сам в наказателното поле и шутира силно, но ударът бе отразен от Нисторов. В ответното действие "червените" организираха скоростна контраатака, при която Ариф Ферадов пое, напредна и подаде добре в наказателното поле, където Стелиян Добрев, фронтално срещу Илия Николов, стреля и откри резултата.

Няколко минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до втори гол чрез бившия голмайстор на Марица Мариян Тонев. Играч на гостите премина през двама защитници близо до аут линията и центрира по земя. Нападателят получи топката на метър от голлинията, от където не сгреши и удвои. След попадението си той не се зарадва от уважение към клуба, който му даде път в професионалния футбол. Станислав Маламов бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но футболиста на Марица имаше защитник до себе си и не успя да отбележи. В 79-та минута Илия Николов се намеси отлично при удар на Енрике Рафаел. В 85-та минута, при нова контра, Преслав Антонов бе изведен добре и останал сам срещу Илия Николов отбеляза трети гол. Така маричани претърпяха загуба от водещия отбор във Втора лига. "Жълто-сините" отдавна изпълниха основната си цел, като след това опитаха да стигнат до мястото, даващо право на бараж. Шанс за това все още има, но той минава през редица обстоятелства, които трябва да се случат в последния кръг. В него пловдивчани ще имат тежко гостуване в Радомир на застрашения от изпадане тим на Струмска слава.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски (Милен Танчев), Олджай Алиев (Станислав Маламов), Радослав Апостолов (Петър Атанасов), Стефан Попов (Ифеани Дейвид)

ЦСКА 1948 II: Станислав Нисторов, Кристофър Ачемпонг, Лазар Марин, Тиаго Барбоса, Борислав Вакадинов (Борис Иванов), Георги Иванов, Стелиян Добрев (Наско Кехайов), Ивайло Иванов, Преслав Антонов (Кристиан Тасков), Ариф Ферадов (Александър Аспарухов), Мариян Тонев (Енрике Рафаел)