Марица загуби тежкото си гостуване на Миньор с 2:0. Срещата се игра в петък, на едноименния стадион в Перник. "Жълто-сините" имаха шансове за гол, особено през първата част, но не успяха да ги реализират.

От състава на Марица остсътваха няколко основни играчи. Треньорският щаб реши да не рискува здравето на опитните Мартин Газиев, Валери Домовчийски и Веселин Марчев, а по лични причини извън групата бе и Христиан Димитров.

Съдийството в мача бе на доста добро ниво и спорни ситуации почти липсваха.

През първата част Марица имаше няколко изгодни за гол ситуации. В 10-та минута удар на Айкут Янъков под ъгъл от наказателното поле беше спасен от вратаря. В 15-та Георги Трифонов се измъкна сам срещу вратаря, но стражът отново спаси. В 28-та минута Радослав Апостолов отне топка пред наказателното поле, но беше свален на границата. Айкут Янъков изпълни много хубав и плътен удар, но мина на сантиметри над гредата. В 32-та минута след центриране състезател на домакините отправи удар, който беше избит от бранител на пловдивчани. На два пъти Григор Долапчиев среля към пловдивската врата. Първият бе отразен от вратаря Илия Николов, а вторият бе неточен.

През втората част, в 59-та минута Григов Долапчиев отбеляза за домакините, засичайки с глава след корнер. След гола пловдичани се опитаха да стигнат до изравняване, а домакините се защитаваха добре и разчитаха на бързи контри. "Жълто-сините" се оголиха в отбрана, а домакините се възползваха от една ситуация и успяха да стигнат до второ попадение. След центриране на втора греда топката бе върната около точката за изпълнение на дузпата, от където Мартин Стоилов бе точен. До края на срещата "жълто-сините" стигнаха до няколко опасни центрирания, както и до удари от средна дистанция, но така и не успяха да отбележат. В края на мача, за втори жълт картон за грубо влизане и спиране на контра, от игра бе отстранен Веселин Васев от състава на Миньор.

Марица заема 6-то място с актив от 47 точки два кръга преди края на сезона. Програмата на пловдичани в оставащите два мача е доста трудна. На 30 май, вторник, от 18 часа, маричани приемат първенеца в групата ЦСКА 1948 II, а в последната си среща гостуват на Струмска слава (Радомир).

След този кръг станаха ясни първенеца за сезон 2022/23 - ЦСКА -1948 II, както и двата тима, които влизат в Първа лига - Етър и Крумовград. Ясен е първият изпадащ в Трета лига тим - Ботев II (Пловдив).

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Илиян Йорданов, Георги Трифонов, Олджай Алиев (Петър Атанасов), Милен Танчев, Радослав Апостолов (Симеон Вешев), Стефан Попов (Сали Садъков), Айкут Янъков (Станислав Маламов)

Миньор: Даниел Леонтиев, Мартин Атанасов (Пердиньо Фигуередо), Антон Славчев, Венцислав Василев (Цветослав Поповчев), Георги Купенов, Веселин Васев, Валентин Николов (Георги Ангелов), Мартин Стоилов, Иван Вълев (Мбуямба-Седрик Каломбо), Михаел Орачев (Дейвид Джоров), Григор Долапчиев