Марица загуби с 0:2 при гостуването си на Спортист Своге в първата важна битка за мястото, което дава право на бараж за влизане в елита.

В 14-та минута ужасяваща грешка на Соломон Джеймс донесе откриване на резултата за домакините. Играчът на Марица реши да подава в наказателното поле, вместо да изчисти топката и това се оказа фатално, защото подаването отиде прави при Георги Николов, който от около 8 метра не сгреши и реализира.

В 38-та минута Георги Пейчинов фаулира Георги Николов в пеналта и съдията отсъди дузпа, която Илия Русинов вкара без проблем.

През втората част Марица опита да вкара и имаше няколко добри възможности, но момчетата на Николай Димитров така и не реализираха.

Така Своге дръпна с три точки четири кръга преди края на шампионата на Марица в битката за баражите за влизане в елита.

В момента Своге е на мястото, което дава директна промоция за елита, но Крумовград е с мач по-малко. Етър  е доста напред и съвсем скоро ще узакони завръщането си в елита.

Марица обаче все още има реални шансове за бараж, защото разликата със Своге е 3 точки, а Крумовград е на само една точка с мач по-малко.

Другият петък Марица приема Беласица.

Спортист Своге: Мартин Величков, Мирослав Пушкаров, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев, Богдан Костов, Симеон Чатов, Владимир Семерджиев, Аюб Тазути, Георги Николов, Илия Русинов, Александър Бастун

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Радослав Апостолов, Христиан Димитров, Олджай Алиев, Веселин Марчев, Симеон Вешев, Валери Домовчийски